Jak se vyznat ve světe introvertů?

Introvert = přemýšlivý člověk, který má rád svůj klid a soukromí.

Introvert není příliš hovorný, nevyhledává velkou společnost a nejraději je sám nebo ve společnosti pár důvěrných přátel. Energii načerpává ze svého vnitřního světa nebo z přírody.

Dříve se introvertům říkalo, že jsou divní. Nikdo moc nechápal, proč se nezapojí do hovoru a stojí raději stranou. Nálepka, které se jim neprávem dostávalo byla i „asociál“ nebo „cíťa“. 

žena

Čím se introverti vyznačují?

1) než aby vedli hovor, raději naslouchají

Introverti nemají rádi velké skupiny lidí, kde se musí zúčastňovat hovoru. Raději tak stojí stranou a jen poslouchají ostatní nebo pozorují. Nemyslete si mylně, že se na akci nebaví. Také se vyhněte přehnané aktivitě, introverty zapojit do hovoru. Bylo by to křečovité pro všechny.

2) samota jim nevadí

Když si představíte sami sebe, že v pátek večer sedíte u televize v pyžamu a v papučích na nohou, vstávají vám vlasy hrůzou. Ovšem ne introvertům. Ti se na takový pátek vlastně těší celý týden. Na dobu, kdy budou sami, kdy budou moct bloumat myšlenkami a ponořit se do vlastního vnitřního světa. Nemusíte tak za každou cenu lákat introverta ven na akci. Špatně se mu totiž říká „ne“.

žena

3) nemají rádi začátek hovoru „co děláš zítra večer“?

Tento bod úzce souvisí s předchozím. Introvertům raději vždy jako první řekněte proč voláte a co se děje zítra večer. Potřebují čas si vše promyslet. Pokud byste začali zmíněnou otázkou, introvert by odpověděl „nic, mám volno“ a vy byste mu celí nadšení přednesli super plán na zítřejší večer. Mohla by se vám také dostat odpověď „uvidíme“. Ale věřte, že „uvidíme“ znamená v 99% ne, nepřijdu, udělám si svůj program.

Nedivte se také, pokud vám introvert nebere telefon a vzápětí napíše zprávu nebo neotevře dveře, i když je doma.

Jste-li sami introverti, vytěžte z toho maximum. V dnešní době už se ví, jak na to.