Nachystejte pro vaše blízké překvapení v podobě výletu do hor


Máte přátele v zahraničí a domluvili jste se, že vás navštíví a podniknete https://cs.wikipedia.org/wiki/B%25C3%25A1je%25C4%258Dn%25C3%25A1_show spolu okružní cestu Prahou? Už víte předběžný termín, kdy přiletí na ruzyňské letiště, a máte připravený i přibližný plán prohlídky hlavního města? Počítáte s tím, že prohlídku Prahy zorganizujete za pomoci městské dopravy, anebo si pronajmete vůz a využijete objezdových tras Prahy, abyste se přemístili na její druhý konec? V Praze je celá řada překrásných památek a byla by jistě škoda je ponechat bez povšimnutí, ovšem máte-li k dispozici více volných dnů, je to ideální příležitost, jak vašim blízkým představit i jiné krásy naší země.

přehrada Lipno

Pronájem vozidla z půjčovny aut v Praze s výjezdem do hor – léto je ideální období ke koupání a bude vás to možná lákat i k návštěvě vhodného přírodního koupaliště. Můžete to spojit s cestou do hor a máme pro vás dva tipy, kam se vypravit, aby to stálo za to.

Máchovo jezero – Karel Hynek Mácha by možná svou proslulou báseň Máj vůbec nevytvořil, kdyby neznal tento poutavý a malebný kraj. Využijte této příležitosti a navštivte písečné pláže ve Starých Splavech nebo v Doksech, koupání je tu báječné i díky podmanivým přírodním krásám v okolí. Výlet byste pak mohli odtud protáhnout dál na sever, do Krkonoš nebo Jizerských hor. I v parném létě je v horách příjemnější klima a za ty úžasné výhledy z horských vrcholků to určitě stojí.

přívoz na Lipně

Lipno – vyhovuje-li vám naopak větší vodní plocha, pak je pro vás naprosto ideální přehrada Lipno. Zaujímá délku přes čtyřicet kilometrů a můžete si tu vybrat některou z mnoha prosluněných lokalit, například písečnou pláž v Přední Výtoni, nedaleko přehradní hráze. Není to odtud daleko do Loučovic, kde se vyplatí zaparkovat vůz a projít si pěšky stezku skrze Čertovy proudy až do Vyššího Brodu a pro auto se vrátit vlakem. Lipno se nachází na okraji Chráněné krajinné oblasti Šumava a tam je k dispozici mnoho zajímavých turisticky značených tras a cyklotras.