Máte doma koberce?


I lidé kteří žijí spíše minimalisticky si domů většinou pořídí koberec. Je to zajímavý interiérový doplněk, který se dnes dá pořídit ve velice hezkých a jednoduchých designech. Nemusíte mít koberec jako vaše babička který hrál mnoha barvami, ale stačí mít koberec který bude mít třeba vysoký vlas a bude v jedné barvě. Kobercem se dá doladit interiér a díky němu vám bude například u gauče tepleji.

ložnice koberec

Mít koberec ale nemá jen výhody, setkáváme se s celou řadou nevýhod. Tou hlavní je údržba. Udržet koberec čistý je někdy opravdu nadlidský úkol, zejména v případě že máte děti. Do domácností s dětmi a zvířaty se doporučují hlavně koberce s nižším vlasem, které se snáz čistí. Ne všichni ale chtějí s příchodem dětí měnit koberec a tak si musí poradit s jeho údržbou.

Na trhu existuje spousta čisticích přípravků, které vám pomohou koberec zbavit všchn možných skvrn. Můžete používat pěny, sypká čistidla nebo roztok a kartáč. Jenže ne všechny koberce se takto dají vyčistit. Zejména čištění vlněných koberců byste měli nechat na odbornících, kteří ví jaké prostředky mohou na čištění použít. Mnohé tkaniny není dobré čistit doma, protože můžete vlasy snadno poškodit. Proto pokud vás trápí skvrny od jídla na vašem dříve sněhobílém koberci, je dobré zavolat firmu, která zhodnotí stav koberce a zvolí čisticí prostředky, které šetrně ale zároveň účinně koberec vyčistí.

vysávání koberce

Koberce s velkým znečištěním je zapotřebí vyčistit spíše mokrou cestou, protože mokré čištění má daleko větší účinnost než čištění suchým pudrem. Nezkoušejte svoje vlněné koberce čistit nebo prát, a raději je svěřte do rukou odborníků, kteří mají spoustu zkušenosti i vybavení k tomu aby jej vrátili do původního stavu. Díky tomu si zase budete moct užívat svůj koberec na maximum a skvrny už vás nebudou trápit. Objednejte se včas, protože čím déle skvrny v koberci jsou, tím hůře se čistí.