Stěhování může být i příčinou vážných úrazů

Ve filmu „Kulový blesk“ připomene na úvodní schůzce Rudolf Hrušínský nebezpečí úrazů, která při těchto akcích mohou být poměrně častá. Manipulace s břemeny jsou v tomto směru podobným rizikem, jako sportovní aktivity, zvláště pak v situacích, kdy nejste na fyzicky namáhavou práci zvyklí a vykonáváte sedavé zaměstnání, anebo za vás těžší fyzickou práci odvedou stroje.

modrá skříň

Extrémní fyzická zátěž dokáže přivodit i tak neobvyklé problémy, že byste se možná podivili, co přivádí pacienty do ordinací traumatologie a ortopedie.

Pády ze schodů – stěhujete sami automatickou pračku, nemáte popruhy, anebo máte, aly ty vám po pračce sklouznou a spotřebič se spolu s vámi zřítí o patro níž. Pamatujte, že pád ze schodů je sám o sobě nebezpečný, ale provázený těžkým břemenem, jako je pračka nebo starožitný prádelník, vám mohou přivodit i těžká vnitřní zranění nebo poranění páteře a míchy. Například vás předmět po pádu skřípne mezi schod a zeď, sevře vám hrudník nebo břišní dutinu, utrhne slezinu, zlomí žebra a způsobí pneumotorax a mohli bychom ve výčtu těžkých úrazů pokračovat. Nechte stěhování těžkých břemen raději na profesionálech a neriskujte!

nábytek v pokoji

Kýla – uskřinutá kýla při zvedání těžkých břemen není nic neobvyklého. Zvedáte ve dvou lidech starožitnou skříň nebo postel a rázem je z vás postižená osoba, zralá na operační zákrok. Problémy s kýlou nejsou jen záležitostí vzpěračů, týkají se každého, kdo není trénovaný a přežene to s hmotností zvedaného předmětu. A neošetřená uskřinutá kýla může mít i smrtelné následky.

Zlomeniny nártu – zlomenin se při stěhování v Praze https://stehovani-mamut.cz/stehovani-praha/ nestává mnoho, a pokud ano, týká se to hlavně dolních končetin. Poměrně častým jevem je pád nějakého těžkého předmětu na chodidlo, což způsobí zlomeninu kostí prstů nebo nártu či vykloubení kotníku. Takové stavy jsou velice bolestivé vyžadují dlouhodobou rekonvalescenci.