Skladové kontejnery pomáhají i při rekonstrukcích domů

Rozhodujete se o tom, že se pustíte do rekonstrukce vašeho domu, kde s vámi bydlí i vaši rodiče? Pokud se jedná o dvougenerační objekt s více patry, pak je to snazší, protože si navzájem nepřekážíte, ale u domu s jedním vchodem, kde se vše odehrává v přízemí, je to již náročnější. Jistým řešením tu bývá přístavba se samostatným vstupem, a pokud se dokážete na takové stavbě shodnout, nebývá pak problém ji realizovat podle vašeho projektu.

ocelový kontejner

Jestliže se do takovéto akce pustíte, a půjde o stavební činnost většího rozsahu včetně výměny elektroinstalace, podlahové krytiny či oken a dveří, pak bude zapotřebí z obytného prostoru vše vystěhovat. Ale kam, když není dostatek volného místa? Stěhovat váš nábytek do bytu k rodičům, kteří by se tam už nemohli ani pohnout, jistě není řešení, a odstěhovat vše do skladu stěhovací firmy, co sídlí třicet kilometrů odtud, to je nepohodlné a nepraktické, zvláště pokud budete potřebovat alespoň občas něco z vašich věcí odnést nebo tam něco uložit.

lodní přeprava kontejnerů

Zkuste to jinak – pronájmem skladovacího plechového kontejneru. Tyto boxy slouží již desítky let při přepravě zboží napříč celým světem, nejčastěji v podobě námořní dopravy, a můžete je zahlédnout na palubách zaoceánských plavidel naložené v několika patrech na sobě. Takto se přepraví tisíce mil daleko nábytek, oblečení, obuv, hračky, elektronika či domácí spotřebiče.

Kontejner si pronajmete na dočasnou dobu několika týdnů či měsíců, dle potřeby, a budete jej mít přistavený na zahradě třeba přímo před vchodem do domu. Je to velmi pružné a šikovné řešení úložného prostoru – bezúdržbové a spolehlivé. Nestaráte se o nic, a pokud potřebujete s nějakými věcmi manipulovat, je to velice jednoduché – stačí otevřít plechová vrata kontejneru, a to ostatní je už na vás. Kontejnerů je možné pronajmout i víc, případně namísto šest metrů dlouhého boxu požádáte v rámci kontaktu s pronajímatelem o dvanáctimetrový.