Ovoce a zelenina si zaslouží více propagačních aktivit


Kdybychom se zaměřili na obsah současné reklamy ve sdělovacích prostředcích, zjistíme, že tam převládá automobilový průmysl, prací a čisticí prostředky, zboží z hobby marketů a do jisté míry i alkohol, některé potravinářské výrobky, mobilní operátoři a připojení k Internetu. Málokdy se tam objeví propagace zdravé výživy, spolu s ovocem a zeleninou. Přitom právě tyto přírodní zdroje přináší lidstvu ty největší benefity. Nikdo o tom nemůže pochybovat a nezpochybňují to ani lékaři, kteří vám konzumaci ovoce a zeleniny doporučí.

konzumace ovoce

Osvěta je v tomto případě velmi důležitá, protože mnoho zvědavců podlehne reklamnímu tažení, a raději si zakoupí v médiích protlačovaný alkoholický drink anebo potravinářský výrobek slazený bílým rafinovaným – nezdravým cukrem, namísto toho, aby se zakousl do čerstvého jablka a dopřál si kvalitní ovocný džem bez konzervantů a dalších chemických přísad.

maliny a jablka

Spolu s konzumací ovoce a zeleniny by se také lidé měli více dozvídat o zemědělské produkci potravin, o pěstování, sklizni, skladování a také transportu těchto komodit na trh. Mnozí z nás ani nemají tušení, v čem se tyto produkty převáží. A možná, že kdyby se tento obor více rozšířil do povědomí lidí, stoupne i jejich gramotnost vůči zdravotním přínosům, takže by se tím i snížila nemocnost, předčasná úmrtnost na degenerativní civilizační choroby, a tím pádem by to přineslo celkové oživení a zlepšení situace (nejen) v naší zemi.

Špičkové technologie při přepravě potravinářských produktů

Dávno pryč je doba, kdy se do obchodů s ovocem a zeleninou dopravovaly přímo ze zemědělských družstev rajčata, broskve, jablka a melouny v dřevěných přepravkách. Tento způsob skladování i přepravy byl neekonomický jak pro pěstitele, tak i pro samotnou logistiku. Dnes se využívají pro tyto operace moderní výrobky z plastu, kupříkladu plastové přepravky a na paletách IBC kontejnery 1000l https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/ibc%20kontejnery, které lze skládat na sebe až do výšky pěti metrů. Tímto způsobem se například přepravují ovocné a zeleninové šťávy, dřeně, pyré a další obdobně zpracované produkty.