Okrasy domů

Já tedy architekt nejsem, ale to, co oni dnes plodí za příšernosti, to je skutečně na pováženou. Betonové nestvůry jsou na každém rohu a o něčem oku lahodícím se už dá jen diskutovat. Nevím, proč tomu tak je. Asi ve školách, kam oni chodili, zakázali všechno hezké. Snad ještě u návrhu rodinných domků a vil se tito moderní „budovatelé“ jakž takž snaží, protože ví, že nějaký hnus by se neprodal. V soukromém sektoru je to asi trošku jinak než v tom veřejném, kde se nějaká ta příšernost vždy někomu strčí, pokud máte známosti nebo peníze na úplatky. Ale to jsem odbočil.

dřevěné zábradlí

Dnes se ještě dá narazit na hezký domek či chatku kteréžto obydlí, korunuje balkon. Jako takový je všude skoro stejný a liší se víceméně jen velikostí. Ovšem to, co jej odlišuje od jiných, je zábradlí. Všimli jste si toho?Tak jako plot u zahrádky, tak i zábradlí na balkon se může lišit, a to v mnoha věcech. Dříve preferované železo nyní nahrazuje mnohem modernější dřevo. A není v tom samotné. Velmi hezky například vypadá kombinace se sklem. Staré železné zábradlí, tokové to tyčkové, jako je na fotografii, se sem již tak nějak nehodí.

železné zábradlí

Působilo by spíše rušivě. Co je na starých balkonech hezkého, by zde na moderní vile působil dojmem zastaralosti. Ne, že by to nešlo pojmout moderním způsobem, ale přece jen…

Dřevo je oku lahodící, jak již jednou výše zmíněno a v kombinaci s čímkoli může udělat i svou službu. Na údržbu to není nijak moc náročné, takže je možno si takové zábradlí pořídit i tehdy, nemíníme-li již dále ztrácet čas jeho údržbou. A navíc, je zde velký výběr, takže si zde najde každý svůj kousek. Pokud zrovna zábradlí sháníte, tak se neváhejte podívat na web, kde je velký výběr a kde si můžete nechat i poradit, pokud si svou volbou nejste nijak jistí. Na tento web se dostanete pouhým kliknutím na odkaz výše v článku. Zde si pak můžete vybrat, co se vám líbí.