Hypotéka na dům

Když mi můj přítel řekl, že by chtěl bydlet ve vlastním domě, že bychom si vzali hypotéku, tak jsem se docela lekla. Protože když jsem také chtěla bydlet ve vlastním bytě, tak jsem stále měla pochybnosti a obavy, jestli bychom potom zvládli také platit hypotéku. Protože mi věřte, že když si vezmete několik milionů na hypotéku na vlastní dům anebo byt, tak také se musíte připravit na to, že to budete muset pravidelně splácet. Mám totiž kamarády, kteří si třeba vzali úvěr anebo půjčku a potom to nespláceli. Já vím, že je to jejich chyba, ale co kdybych to pak nesplácela? Co kdyby se mi něco stalo a potom bych to nemohla splácet?

Na hypotéku musíte mít našetřeno.

Nebo kdybychom se s přítelem rozešli nebo kdyby se příteli stal také nějaký úraz, díky němuž by přišel o práci a vypadl by také příjem v rodině. Proto jsem příteli stále dokola opakovala, jestli není lepší, když se bydlí v nájmu, když můžeme z nájmu kdykoliv odejít a nebudeme vůbec zadlužení. Jenomže přítel řekl, že když bude chtít založit rodinu, že by to chtěl mít ve vlastním domě. Takže jsem příteli řekla, že sice rodinu si moc přeji, ale to přece můžeme také bydlet v bytě. A když jsem ale příteli řekla, že kdybychom si třeba na hypotéku mohli vzít jenom malý byt, tak s tím přítel nesouhlasil.

Bez peněz nic nejde.

Můj přítel chtěl mít na hypotéku veliký dům. Já sice chápu, že přítel bydlel ve velkém domě od narození a že se mu tam líbí. Jenomže já jsem celý život zase bydlela v malém bytě, takže mě vůbec nevadí, kdybychom bydleli zase v malém bytě. Vždyť přeci bydlíme už tolik let v nájmu, tak to přece nemůže vadit, když tady zůstaneme. Nebo když si vezmeme malý byt na hypotéku. Uvidím, jak se to s přítelem vyvinete. Přítel stále naléhá na americkou hypotéku bez registru, která je prý velice výhodná a že tuto americkou hypotéku bez registru má i jeho bratr a také jeho nejlepší kamarád. Na webu hypotekybezregistru.cz najdete také zmíněnou americkou hypotéku bez registru Hypotekabezregistru.